Cyberkruki

Strumień myśli o popkulturze

Gry Newsy

Encodya — Neo-Berlin nadchodzi na konsole

Jeżeli urodziliście się jeszcze w poprzednim tysiącleciu, to jest duże prawdopodobieństwo, że nawet jeśli nie widzieliście, to słyszeliście o dzisiaj już kultowej animacji „Stalowy Gigant”. Tytuł reżyserowany przez Brada Birda opowiadał historię przyjaźni wielkiego z robota z małym chłopcem. Film prezentuje bardzo ciekawe spojrzenie na świat i nietypową tematykę jak na tamte czasy.

Co jednak gdyby połączyć tytułowego robota z nietypową rotoskopową animacją i cel-shadingiem? Odpowiedzi na to pytanie dostarcza Encodya — przygodówka estońskiego Chaosmonger Studio. Tytuł powstał jako „przedłużenie” krótkometrażowego animowanego filmu Robot Will Protect You.

Gra będzie miała swoją premierę 5 listopada na konsolach PS4, Xbox oraz Nintendo Switch. Tytuł jest już dostępny na PC.

Akcja Encodya odgrywa się w Neo-Berlinie około 2062 roku. Jak na klimaty cyberpunkowe przystało, wszystko jest tutaj raczej ponure, wręcz mroczne. Mieszkańcy miasta borykają się z uzależnieniem od wirtualnej rzeczywistości. Jako gracz wcielimy się w jedną z dwóch postaci — młodą dziewczynę o imieniu Tina i robota SAM-a. Sterując naszymi bohaterami, będziemy odkrywać mroczne zagadki, które skrywa Neo-Berlin i jego mieszkańcy. Kto wie jakie drugie dno kryje ta futurystyczna metropolia?

Tytuł jest swego rodzaju listem miłosnym, ponieważ nawiązuje do klasyki gatunku oraz do growych klasyków takich jak Beneath a Steel Sky czy Autostopem przez galaktykę.

Na trailerze poniżej można zobaczyć, jak gra prezentuje się w akcji i jaki klimat oferuje.