Cyberkruki

Strumień myśli o popkulturze

Gry Newsy

Orbital Bullet zawitał na Nintendo Switch

Stworzona przez studio SmokeStab i wydana przez Assemble Entertainment gra Orbital Bullet 27 października trafiła na konsolę Nintendo Switch. Tytuł ten jest nietypowym rogalikiem, w którym to trafiamy na okrągłe platformy pełne przeciwników, otrzymując pełną akcji platformówkę w 360 stopniach.

W trakcie rozgrywki w Orbital Bullet gracze trafią na proceduralnie generowane poziomy, w których to znajdować się będą tłumy przeciwników, czekających tylko na przetestowanie na nich bogatych arsenałów broni.  Nietypowa perspektywa 2,5D stworzona na planie okręgu jest czymś, co wyróżnia Orbital Bullet na tle konkurencji. Nie tylko poruszamy się wokół mapy, ale także strzelamy. Trzeba jednak uważać, bo nasi przeciwnicy potrafią zachowywać się dokładnie tak samo.

Dodając do tego zagadki, przyjemny arcade oraz brak chwili na wytchnienie otrzymujemy tytuł idealnie przystosowany pod krótkie sesje na Switchu. Barwna kreskówkowa stylistyka graficzna w akompaniamencie rockowej muzyki może być gwarancją dobrej zabawy.

Tytuł ten trafił na wiosnę na Steam, spędzając wcześniej prawie dwa lata we wczesnym dostępie. Na Switchu gra kosztować będzie 79 złotych, podczas gdy na Steam i GOG cena wynosi 69zł.