Cyberkruki

Strumień myśli o popkulturze

Gry Recenzje

Plan B from Outer Space – bawarska zabawna odyseja

Popularną mechaniką w grach Sci-Fi jest rozbicie się na obcej planecie, o której nic nie wiemy. Dużo mniej popularną mechaniką jest rozbicie się na planecie, o której poza grą wiemy bardzo dużo, ale w samej grze bardzo mało. Bo w Plan B from Outer Space: A Bavarian Odyssey rozbijamy się na planecie… Ziemia.

Humor w Plan B from Outer Space dowozi

Bawarska Odyseja

Plan B from Outer Space to opowieść o rozbitku z obcej rasy, który w wyniku wypadku rozbił się i wylądował na Ziemii. Konkretnie w rejonie Bawarii, jak moglibyście domyślić się po tytule. Celem gry będzie naprawienie swojego statku oraz opuszczenie planety i powrót do bardzo odległego domu.

Cała gra stworzona jest w formie przygodowej gry tekstowej, z masą całkiem ładnych i klimatycznych teł. Co jakiś czas mamy możliwość wybrania jednej z kilku (zazwyczaj 3-4) opcji dialogowych. Nasz kosmita to zmiennokształtny, który w celu przetrwania na obcej planecie wykorzystuje swoje zdolności do wtapiania się w różne kreatury, jakie napotyka na swojej drodze. Daje to momentami możliwości do wprowadzenia całkiem zabawnego humoru.

Nasze wybory często mają znaczenie, szczególnie w kontekście zakończenia. I, co ważne, rzeczywiście są różnorodne. Zaatakujemy kogoś, czy może spróbujemy się zakamuflować? A może wtopimy się w tłum, przybierając postać i udając kogoś, kim nie jesteśmy?Przygotowano kilka scenariuszy, w zależności od tego, w jaki sposób będziemy grali. I muszę przyznać, że czuć różnorodność. Moje przejście zajęło mi godzinę, ale… patrząc na dostępne screeny, to chyba przegapiłem sporo ciekawej zawartości, a w mojej przygodzie zabrakło eksplorowania planety. Daje to spory potencjał pod ponowne przechodzenie gry. Być może będę musiał podejść drugi raz i pograć w inny sposób.

Plan B from Outer Space możliwości wyboru opcji dialogowych

Podsumowując, Plan B from Outer Space to całkiem niezła gra.

Może być lepsza, jeżeli lubicie przechodzić gry więcej niż raz – ja akurat tego raczej nie robię. Tytuł wyszedł na urządzenia z systemem Android i iOS, oraz na PC na platformę Steam. Osobiście dzięki uprzejmości wydawcy sięgnąłem po wersję mobilną i nie żałuję. Wydaje mi się, że jest to najlepsza metoda na ogranie tej gry. Nadaje się świetnie na szybkie i krótkie sesje. Dlatego też polecam ten tytuł w takiej formie – ja tak grałem i się nie zawiodłem. Szczególnie jeśli lubicie gry tekstowe oraz klimat Sci-Fi to będziecie zadowoleni.