Cyberkruki

Strumień myśli o popkulturze

Newsy

Pamiętacie jeszcze Mixer? Microsoft go zamyka

Rynek streamingu jest obecnie w ciekawej sytuacji. Niekwestionowanym dominatorem jest Twitch, natomiast swoją niszę mają również twórcy na YouTube i Facebooku. Gdzieś w tym wszystkim zaniknął Mixer, którego swego czasu Microsoft bardzo promował. Starczy sobie przypomnieć wykupienie Ninjy za 100 milionów dolarów by zrozumieć jak ważnym projektem dla giganta z Redmond była ta platforma.

No ale jak to bywa w wielu niezrozumiałych inicjatywach, tak również tutaj Mixer przeszedł bez większego echa przez rynek gier. Microsoft ogłosił, że 22 lipca skończy się wsparcie dla tej platformy. Wszyscy streamerzy i partnerzy zostaną przeniesieni na platformę Facebook Gaming, która od pewnego czasu zyskuje coraz większe uznanie wśród fanów. Skończą się jednak kontrakty, które powodowały eksluzywność wykupionych streamerów, jak chociażby wspomnianego już wcześniej Ninję.

Microsoft chce skupić się na implementacji xCloud w Facebook Gaming, co z punktu widzenia przeciętnego gracza może być ciekawym projektem. Microsoft obiecuje współpracę z Facebookiem, która ma pozwolić graczom odpalić w każdej chwili tytuł, który oglądają. Z tego też powodu zdecydowano się na zamknięcie Mixera — ten nie byłby w stanie dostarczyć tej technologii do szerokiego grona odbiorców. Phil Spencer zapewnia, że xCloud powinien być dostępny do końca roku w ramach Xbox Game Pass.

„Nie sądzę, abyśmy musieli czekać długo by zobaczyć owoce współpracy między tymi dwoma firmami i wprowadzić tę technologię do widzów na Facebook Gaming”

– ujawnia Spencer.

Streaming na Facebooku powoli, ale coraz bardziej się rozwija i takie informacje mogą sporo namieszać na rynku. Osobiście jestem bardzo ciekaw, co wyjdzie z tej współpracy.

Źródło: theverge.com