Cyberkruki

Strumień myśli o popkulturze

Newsy

Lumencraft, górniczy tower-defence, zadebiutuje we Wczesnym Dostępie już 13 kwietnia

Każdy wie, że praca górnika jest wymagająca i niebezpieczna. Być może w przyszłości, będzie jeszcze trudniejsza, przynajmniej w wizji przedstawionej w Lumencraft, w której to dobry górnik potrafi nie tylko wydobywać minerały, ale również odpierać ataki hord potworów.

Nowa gra studia 2Dynamic Games Star Drifters to połączenie strzelaniny z widokiem z góry, gry górniczej oraz tower defence. Przeglądając przedpremierowe materiały, największą uwagę zwraca dynamiczny system oświetlenia i niemal nielimitowany system destrukcji otoczenia. Całość łączy survival z grą taktyczną. Fani takich gier jak Alien Breed, Darkwood czy Riftbreaker powinni czuć się jak w domu.

Dlaczego górnicy w ogóle muszą aż tak bardzo ryzykować swoim życiem?

Jest rok 2221. Powierzchnia planety od ponad 200 lat nie sprzyja życiu. Dziś resztka ludzkości zmaga się, aby przetrwać bez elektryczności i dostępu do światła. Marzenia o lepszej przyszłości dawno wygasły. Jednak nowo odkryty minerał tchnął iskierkę nadziei. Lumen, kryształ o ogromnym potencjale energetycznym, jest ostatnią nadzieją dla wymierającej cywilizacji. Minerał ten może drastycznie zwiększyć szanse na przeżycie. Ekipa Zwiadowców, dzielnych górników, udała się pod ziemię. Misja jest z pozoru prosta – przekop się pod ziemię i zbierz jak najwięcej Lumenu. Nikomu jednak ta sztuka jeszcze się nie udała. Szanse przeżycia są tam bliskie zeru, ale to ostatnia deska ratunku.

Lumencraft będzie dostępny we Wczesnym Dostępie Steam od 13 kwietnia. Gra ma zawierać wszystkie podstawowe funkcjonalności gry oraz główną mapę, jednak twórcy przyznają, że są małym zespołem i liczą na rozwój gry, słuchając głosów społeczności.