Cyberkruki

Strumień myśli o popkulturze

Newsy

Zapowiedziano Urban Venture – realistyczny symulator przewozu osób po Barcelonie

Urban Venture to symulator z otwartym światem, w którym gracz wcieli się w profesjonalnego kierowcę, dążącego do otwarcia własnej firmy przewozowej w realistycznie odwzorowanej Barcelonie. Za produkcję odpowiada Studio Simteract, polski deweloper odpowiedzialny m.in. za Train Life: A Railway Simulator.

W Urban Venture gracz będzie mógł przewozić pasażerów, zatrudniać nowych pracowników, dbać o flotę samochodów oraz zarządzać firmą i budować przewozowe imperium. Praca kierowcy lub dostawcy jedzenia, przestrzeganie zasad ruchu drogowego i spełnianie życzeń przypadkowych pasażerów (jak np. szybki przejazd do centrum lub urozmaicona pogaduszkami, spokojna jazda na zakupy) – to tylko część wyzwań, jakie Urban Venture ma w zanadrzu.

Produkcja ta na tle innych symulatorów wyróżniać ma się przede wszystkim realizmem: Barcelona ma być odwzorowana w skali 1:1, ponieważ tytuł ten wykorzystuje zaawansowaną technologię i z pomocą rzeczywistych danych odtwarza budowę miasta oraz symuluje ruch uliczny. Obszar pełnej gry to około 20 kilometrów kwadratowych, na których odtworzono wiele detali z prawdziwego miasta oraz uwzględniono ponad 200 najsłynniejszych zabytków.

Świat Urban Venture to miasto z prawdziwego zdarzenia, z realistycznym ruchem samochodów i pieszych. Przechodnie nie są tam jednak tylko na pokaz — mają wpływ na rozgrywkę. Pogoda również wpływa na świat. W czasie deszczu na ulicach pojawia się mniej ludzi, a samochody jeżdżą wolniej ze względu na wydłużoną drogę hamowania.

Urban Venture pojawi się we Wczesnym Dostępie Steam na przełomie 2022 i 2023 roku. Do czasu pełnej premiery deweloperzy deklarują rozbudowę elementów świata oraz dodanie nowych funkcji w kolejnych aktualizacjach.