Cyberkruki

Strumień myśli o popkulturze

Newsy

Zapowiedziano Radio Commander: Pacific Campaign

Gry strategiczne rzadko kiedy mają realne odwzorowanie w rzeczywistości. Na ekranach widzimy nasze wojska, możemy nimi sterować tak, jak chcemy, mamy pełen podgląd na okolicę — zupełnie inaczej niż w rzeczywistości, kiedy to dowódca może opierać się jedynie na mapach oraz komunikatach swoich jednostek. Jeżeli zastanawialiście się kiedyś, dlaczego dowodzenie oddziałami jest takie trudne, to koniecznie zapoznajcie się z serią Radio Commander, w której to wcielamy się właśnie w takiego dowódcę. Niedawno zapowiedziano kontynuację, przenoszącą gracza na tereny Pacyfiku — Radio Commander: Pacific Campaign.

Podobnie jak w przypadku pierwszej odsłony z 2019 roku, za produkcję odpowiada Squadron Stadia, a grę wydaje Game Operators.  W Radio Commanderze gracze musieli pochylić się nad mapami sztabowymi i za pomocą radia wydawać polecania jednostkom w terenie oraz otrzymywać od nich informacje zwrotne — nie obserwowali pola bitwy z perspektywy niewidzialnej kamery unoszącej się nad żołnierzami-pionkami. Opublikowano pierwszy teaser zapowiadający grę.

Informacja kluczem do zwycięstwa

Teatr pacyficzny udowodnił znaczenie informacji i jej przepływu w działaniach wojennych — rola wywiadów, łamaczy szyfrów i dezinformacji okazała się kluczowa dla obu stron konfliktu. Gra podzielona jest na dwa poziomy dowodzenia. Na poziomie strategicznym gracze będą kontrolować cały teatr działań z olbrzymiego pokoju wojennego, by później przenieść się do poziomu taktycznego i wydawać rozkazy poszczególnym jednostkom z okrętu flagowego.

Teraz gracze mogą sięgnąć po radio i prowadzić wojska zarówno na lądzie, jak i na wodzie, koordynując ofensywę i starając się nie utracić zdobytego terenu. Oprócz nadajnika do dyspozycji gracza będzie radar, pokazujący najbliższe ruchy wojska wroga, oraz tablica z celami dla floty i armii. Dowódca będzie mógł też liczyć na pomoc szefa sztabu, który udzieli kluczowych informacji podczas starć.

Prawdziwi żołnierze użyczyli głosu postaciom w grze — od oficerów sztabowych po oddziały w terenie. Nadaje to całej produkcji niesamowitego klimatu i pozwala wytworzyć więź pomiędzy graczem i jego podkomendnymi, którzy nie są jedynie pionkami na mapie, ale prawdziwymi ludźmi rzuconymi w wir jednego z bardziej krwawych konfliktów w historii.

Zachęcamy do dodania gry do listy życzeń na Steam. Data premiery nie jest jeszcze znana.