Cyberkruki

Strumień myśli o popkulturze

Kącik sztuki wysokiej kulturalnych graczy

Pantsu Hunter: Back to the 90s — miłość to ciężki temat

Żyjemy w czasach, gdzie sprawy miłosne dla wielu osób odchodzą na dalszy plan. Ludzie są coraz bardziej nieufni i zamknięci w sobie. Wielu młodych dorosłych zamiast o założeniu rodziny myśli tylko o pięciu się po szczeblach kariery. Nie mają czasu na takie trywialne rzeczy jak związki czy miłość. Kto by chciał marnować czas na poznawanie nowych osób, jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że nie jesteście kompatybilni? Na szczęście nasz uzdolniony bohater poznał sztuczkę, dzięki której w prosty sposób może poznać osobowość potencjalnej wybranki. Wystarczy, że dowie się… jakie noszą majtki. Witam w retro stylizowanej przygodzie prosto przez bieliźniane niebo — Pantsu Hunter: Back to the 90s.

Nie poddawaj się!

Pantsu Hunter: Back to the 90s to gra przygodowa z elementami typu point-n-click, w której wcielamy się w samozwańczą złotą rączkę — Kenjiego Kojime. Jest on studentem, który, aby zarobić na przeżycie, chwyta się każdej możliwej roboty, przez co szybko zdobywa szeroką gamę talentów. Jego głównym celem nie jest jednak zdobycie wykształcenia, czy nabycie nowych umiejętności, a znalezienie damy jego serca.

Dzięki znajomościom zdobytym poprzez swoją freelancerską pracę poznaje kilka kobiet. Odwiedza je w celu naprawy sprzętu AGD czy pomocy w nauce. Poprzez te spotkania mamy możliwość bliżej poznać potencjalne obiekty miłosne oraz, jakżeby inaczej, dowiedzieć się jakiej bielizny używają na co dzień.

Wszystko dla miłości

Jak możecie się domyślać, zdobycie upragnionych majtek nie jest proste. Nie leżą one na widoku. Musimy się nieźle wysilić, aby znaleźć choćby jedną parę. W tym celu często musimy odwrócić uwagę posiadaczki albo zdobyć jakiś przedmiot, który pozwoli zgrabnie włamać się do pomieszczenia, gdzie schowany jest nasz skarb.

Jeżeli coś pójdzie nie po naszej myśli, to przed naszymi wyskoczy wiadomość o przegranej grze i odblokujemy jedno z ogromnej ilości złych zakończeń. W tym momencie jesteśmy zmuszeni zacząć epizod od początku i przeklikać kwestie dialogowe, które po jakimś czasie będziemy już znać na pamięć.

Jeśli zdobyliśmy odpowiednią ilość majteczek, to możemy skończyć spotkanie z obecną dziewczyną i przejść do następnej. Podczas rozgrywki możemy znaleźć aż 18 par tego zakazanego owocu i odblokować kilka dodatkowych scen, które pozwolą nam bliżej poznać bohaterki. Wszystko to aby na samym końcu zdecydować, która z dziewczyn najbardziej do nas pasuje.

pantsu hunter

Pantsu Hunter: Back to the 90s jest grą bardzo nietypową. Ma na siebie pomysł i potrafi przyciągnąć specyficznych odbiorców. Osobiście nie uważam jednak tytułu za pozycję wartą uwagi. Słaba gra aktorska, nie intuicyjność interfejsu oraz sterowania skutecznie zniechęciły mnie do dalszej gry. Cena, jaką wołają twórcy, również uważam za zbyt wysoką. W tym przedziale cenowym można znaleźć wiele lepszych, ciekawszych i ambitniejszych projektów. Zalecam dwa razy zastanowić się przed kupnem.