Cyberkruki

Strumień myśli o popkulturze

Kącik sztuki wysokiej kulturalnych graczy Publicystyka

W oczekiwaniu na „Star Wars Dark Legends”: „Star Wars Myths and Fables”

Pierwsze egzemplarze „Star Wars Dark Legends”, autorstwa George’a Manna, pojawią się już 28 lipca 2020 roku. Utrzymując konwencję  znaną z „Myths and Fables”, dostaniemy zbiór In Universe’owych legend, które funkcjonują w gwiezdno wojennym świecie – tym razem będą one jednak skupione na mroczniejszych historiach. Zanim jednak sięgniemy po “Dark Legends” warto odświeżyć sobie poprzednią część. “Myths and Fables” przypomina, że każda legenda zawiera ziarno prawdy.

Star Wars myths and fables

 Niektóre wyczyny naszych bohaterów obiły się szerokim echem w całej galaktyce i w tej książce możemy o nich przeczytać. Mimo, że w „The Droid with a Heart” nie pada żadne imię, doskonale wiemy, że bohaterem jest Generał Grievous. Warto zauważyć, że przeszłość generała znacząco różni się między starym, a nowym kanonem i obecnie stał się postacią dosyć tragiczną. Spośród 9 opowiadań jeszcze tylko w dwóch trafiamy na opisy podobne do postaci znanych z filmów. „The Knight and & Dragon” to opowieść z Tatooine, gdzie ubrany w brązowe szaty rycerz rozprawia się ze smokiem Krayt. Jak pięknie możemy to połączyć z „Nową Nadzieją”.  Z kolei „The Dark Wraith” jest rodzajem legendy w legendzie. Funkcjonuje jako “straszak na niegrzeczne dzieci”, po które przyjdzie czarna postać z czerwonym ramieniem, a oddech potwora będzie wyprzedzał jego kroki.

myth and fables

Jak na zbiór legend przystało, wydanie jest bardzo estetyczne. Każda rozpoczyna się od inicjału i zawiera swoją grafikę, autorstwa Granta Griffina. Całość zamknięta w twardej oprawie z pozłacanym tytułem. “Myths and Fables” stanowi świetny dodatek do kolekcji, a “Dark Legends” zapowiada się równie dobrze. W sieci już znalazły się ilustracje, którymi podzielił się Griffin. Możemy być pewni, że nie zabraknie postaci Vadera, a także jedna z historii przeniesie nas na Exegol. Może nawet przeczytamy pełną legendę o lordzie Sithów, który wpływał na Moc, żeby zyskać nieśmiertelność?

Źródło: cbr.com